HTML

fittoffice

Testről, mozgásról, gimnasztikáról, családi-és közösségi (munkahelyi) egészségmegőrzésről, egészségi állapot-és helyzetfelmérésekről, közösségfejlesztésről, a mozgás gyakorlati lehetőségeiről.

Friss topikok

Linkblog

Munkahelyi mozgás-lehetőség

2010.10.28. 14:23 Napcsapda



 

A  "Teljesség felé" -  Művészetek az Emberért  Alapítvány

Info: Bajna Erzsébet 1121. Budapest, Csillagvölgyi út 3./b.   Tel: 06-70-2351950 kinezikon@gmail.com

 

A    K I N E Z I K O N    P R O G  R  A M

- munkahelyi egészségmegőrzés és közösségfejlesztés -

 

A Program előzetes felmérései szerint az igen változatos és sokféle munkahelyek dolgozói közül az ülő-, illetve az álló munkát végzők fizikai állapota a legaggasztóbb.

A Népegészségügyi statisztika szerint a háziorvoshoz fordulók 20%-a mozgásszervi beteg, azaz, tartósan láb-, nyak-, hát-, és derékfájdalmakkal küszködik. A megkérdezettek szinte egybehangzóan egyetértenek abban, hogy a munka során egyoldalúan használt fizikum, a merev, leszűkült, automatikus "alig-mozgás" hosszú távon fájdalmas és költséges állapotot eredményezhet a dolgozók körében, s ennek messzemenően negatív hatásai vannak azok lelki-szellemi életére is. Csökken az állóképesség, alacsony a toleranciaszint, rossz a közérzet, és ellenséges hangulat válhat jellemzővé köreikben.  Általánosak a fizikai gyötrelmek miatti kimaradások, és elfogadott az örökös harci készültség a lappangó betegségekkel szemben.

Nem csoda, ha vontatott a munkatempó, csökken a kreativitás, elenyészik a munka- és a közösség iránti motiváció és elkötelezettség, a közösségben kiéleződhetnek a konfliktusok, és ingerlékenység, vagy épp ellenkezőleg, passzivitás ütheti föl a fejét.

Világ-szerte a leghatékonyabb és leggazdaságosabb közösségi egészségmegőrző módszer a munkahelyi torna.

Időt, energiát és pénzt spórol meg az a cég, amely napi húsz percet ajándékoz emberi erőforrásainak a karbantartására.

 

A  KINEZIKON - gimnasztika

Arra fejlesztettük ki, hogy könnyedén beiktatható legyen a hétköznapi munka, ill. élet rutinszerű mozgási szokásaiba, s hogy mind egyénileg, mind pedig csoportosan végezhető legyen. Hatásmechanizmusa a rendszerességre épít: éveken átívelő napi tizenöt-húsz-harminc perc mozgás bizonyítottan számos érrendszeri-, mozgásszervi-, ill. kedélybeli károsodás elejét veheti. Rendszeres művelése előnyösen hat mind az egyén, mind pedig a közösség kiegyensúlyozott működésére és teljesítményére egyaránt.

A gimnasztika mindennapos gyakorlása nem okoz jelentős munkaidő kiesést, nem igényel külön termet, sem speciális átöltözést, ill. a munkahely átrendezését és programunk segítségével, - a bevezetést és a képzést követően -, hosszú távon is fenntarthatónak bizonyul.

 

A KINEZIKON gimnasztika a nyújtózkodás (feszítés) és az elengedés (lazítás) speciális gyakorlatával a munkafeladat miatt tartósan fölvett testhelyzetek károsító hatását szűnteti meg. Előnye, hogy a könnyen tanulható, a terep és a munka sajátosságaira alkalmazott, egyszerű gyakorlatok behatárolt, szűk térben, ülve, ill. állva is végezhetők. A végtagok, a gerinc, a csípő és a fej a légzéssel összefüggésben, a képzelet alkotta képeket és formákat felidézve nyújtanak, lazítanak, rugalmasan stimulálva az izomtónust, az ízületeket, a vérkeringést és a belső szervek működését, valamint az oxigéncserét.

A KINEZIKON gyakorlatai hosszú távon azokat a képességeket erősítik bennünk, amelyek egészségünket hivatottak biztosítani. A KINEZIKON gimnasztika amellett, hogy javítja a testtartást, a koordinációt, fejleszti az állóképességet, az egyensúlyérzéket, a munkabírást, a közösséget empátiára, kiegyensúlyozottságra hangolja, serkenti a résztvevők lelki-szellemi rugalmasságát és kreativitását, valamint segíti a mindennapos általános regenerálódást.

Az Alapítvány a test kultúráját újjáélesztő, a mozgás szokását meghonosító KINEZIKON programjával egyrészt arra szeretné rávezetni a felnőtt fiatal-, érett-, ill. időskorú, ülő-, ill. álló munkát végző embert, hogy saját életének feltételei között miként maradhat egészségesen minél tartósabban. Másrészt segít a közösségeknek megerősíteni saját kohéziójukat, segít megtartani harmonikus működésüket, és javítani a munkatársi együttlét hangulatán. Mindezeknek köszönhetően pedig a problémamegoldás és a kommunikáció kiegyensúlyozottabbá válik.

Tekintse meg!

https://www.youtube.com/watch?v=25ch0KqHgAk&feature=email

Győződjön meg!

A KINEZIKON program rugalmasan alkalmazkodik a résztvevő munkahely idő-, személy-, és térbeosztásához. Ideális esetben minimum fél éven keresztül napi húsz perc foglalkozást javasol és segít felállítani a hosszú távú fenntarthatóság feltételeit is.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Részvétel és Díjszabás

 

Kedvezményezetteink számára biztosítunk:

Ingyenes bemutatkozó tréninget

Ingyenes állapotfelmérést

Az Alapítványhoz való csatlakozási lehetőséget (pártoló tagság)

Belső tréner kiképzését

Hosszú távú fenntarthatóság kialakítását

A program tesztelését és dokumentációját

A KINEZIKON-gimnasztika gyakorlását létszámtól függetlenül, helyszínenként (irodánként) egy tréner bevonásával alkalmazzuk.

Fél éves program

 

 

heti öt nap, alkalmanként 20 perc: 17 ezer Ft/hét

kétnaponta, heti három nap, 20 perc: 12 ezer Ft/hét

heti két alkalommal 20 perc: 9 ezer Ft/hét

heti egy alkalommal 30 perc: 5 ezer Ft

 

Áraink az Áfát tartalmazzák. Közhasznú alapítványként adókedvezményre jogosultságot igazolunk.

 

 

A képzést és a gyakorlás bevezetését követően lehetőség nyílik további fenntartó programokra is. A vezető tréner szükség és igény szerint a továbbiakban is gazdája marad a programnak.

 

 

 

 Bajna Erzsébet

1121. Budapest, Csillagvölgyi út 3./b.

 Tel: 06-70-2351950 kinezikon@gmail.com

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://test-mozgas-egeszseg.blog.hu/api/trackback/id/tr982405411

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása